Átadtuk a Csongrád-Csanád Megye Gazdaságáért Díjat

2022. május 27-én, a Csongrád-Csanád Megyei Kereskedelmi és Iparkamara (CSMKIK) Top 100 Üzleti Estjén adták át a Csongrád-Csanád Megye Gazdaságáért Díjat a 100 éves Szegedi Füvészkertben. Két elismerést is átadott a gazdasági önkormányzat, mivel a tavalyi járványhelyzet miatt a 2021-es díj átadása erre az évre tolódott. Az előző évi díjat Tamási Zsombor, a hódmezővásárhelyi Güttler Kft. ügyvezetője, míg a 2022-est Bozó Gábor, a csongrádi Diana Fegyvertechnikai Technikum és Kollégium igazgatója kapta meg.

A DÍJAZOTTAKRÓL

Tamási Zsombor a mezőgazdasági gépek tervezésével, gyártásával és értékesítésével foglalkozó hódmezővásárhelyi GÜTTLER Mezőgazdasági Gépgyártó és Szolgáltató Korlátolt Felelősségű Társaság ügyvezetője. 1997 óta dolgozik a vállalkozásnál, melyet 2007 óta irányít, koordinálásával 2014 végén új, immáron saját telephelyre költözött a GÜTTLER Kft. Nevéhez fűződik többek között a LEAN vállalatszervezési rendszer bevezetése, mely a cég hatékonyságát és sikeres működését támogatja és jelentősen segíti. Az általa meghatározott cél a vállalkozás folyamatos fejlesztése, jövedelmezőségének megőrzése, melyet a pandémia időszaka alatt is létszámleépítés nélkül sikerült megvalósítania. A GÜTTLER Kft. a korábbi években maga is duális képzőhelyként vett részt a szakképzésben. A cég tanulói korszerű üzemben, korszerű technológiai feltételek mellett, megfelelő mentorálással szereztek szakképesítést, elhelyezkedési lehetőséget. Ügyvezetőként fontosnak tartja a szakképzés támogatását a jövőben is, elkötelezett annak tartalmi és módszertani megújításában. Ezért vállalta, hogy bekapcsolódik a CSMKIK által koordinált ágazati munkacsoportok, illetve a megyei munkaerőpiaci kerekasztal működésében. Állítja, képviseli, hogy képzett, felkészült, munkaerővel lehet a legjobb technológiákat is működtetni, de ezért tennie kell a vállalkozásnak.

A Bozó Gábor által irányított csongrádi Diana Fegyvertechnikai Technikum a magyar oktatási rendszerben történelmet ír, hiszen a családi vállalkozás - melyet édesapja Dr. Bozó János és felesége, Olga alapítottak az 1980-as évek végén-, hazánkban az egyetlen olyan technikummá fejlődött, ahol fegyverműszerész technikusokat, fegyvergyártó szaktechnikusokat és fegyveroptikai szaktechnikusokat képeznek. A jelentős hallgatói létszám, a visszatérő diákok, barátok generáltak egy igényt, mely szerint szükség lenne egy megbízható fegyverjavító műhelyre, amely igényt vállalkozásuk, a Telum Fémipari Kft-ben elégített ki. Az iskola szakképzését erősíti a Kormány védelmi iparának folyamatos fejlesztése és a fegyvergyártás Magyarországon történt újraélesztése. Ez utóbbiban a Diana ugyancsak jelentős szerepet vállal, hiszen olyan kézi-lőfegyver fejlesztésben vesz részt, amely innováció ugyancsak egyedülálló hazánkban. Az iskolavezetést a 2000-es évek elején Bozó Gábor, az alapító házaspár első szülött fia és testvére Tamás vették át, és elmondható, hogy jelentős sikereket értek el az évek alatt. Édesapjuk korai halála sok esetben kilátástalannak tűnt az iskola további jövője. Ám a sok munkának beérni látszik a gyümölcse, a korábbi helyi iskola használatba vételének és felújításának lehetőségét Kormányhatározatban rendelt el a kormányzat, amely épületben 2022. szeptemberétől várják a tanulni vágyó ifjúkat és a szakma iránt érdeklődő felnőtt tanulókat.

A DÍJ
A kamara által alapított díjat a kamara elnökségének döntése alapján kaphatja az a személy, aki a megyei gazdasági életben és a kamarai munkában is kimagasló eredményeket ér el. A 2000-ben alapított díj a kamara egyik legrangosabb gazdasági kitüntetése. A díjként járó bronz kisplasztika Hermészt, az istenek hírnökét, az utazók és kereskedők védelmezőjét ábrázolja. A díjat Nacsa Richárd szegedi szobrász művész formázta meg.

FÁT IS ÖRÖKBE FOGADOTT A KAMARA
Az üzleti est bevezető programjaként a kamara egy kocsányos tölgyet is örökbe fogadott a füvészkertben. CSMKIK kiemelten foglakozik a fenntarthatóság kérdésével, amely az elmúlt években egyre kiemeltebb témává vált a vállalkozások körében is. Ehhez kapcsolódva számos rendezvényük is volt, és kommunikációs csatornáikon is igyekeznek szemléletformáló tartalmakkal segíteni a cégeket. A fenntarthatóság és az energiahatékonyság, a dráguló energiaárak miatt mindezek egyre hangsúlyosabb szerepet kapnak mindennapi életünkben is. Emiatt is döntött úgy a gazdasági kamara, hogy egy szimbolikus lépéssel örökbe fogadja a kocsányos tölgyet.

Galéria