Február 28-ig lehet regisztrálni az Élelmiszeripari Beszállító-fejlesztési Programba

Az Irinyi Tervben megvalósuló program célja, hogy a hazai élelmiszeripari beszállító vállalkozások növeljék piaci részesedésüket, árbevételüket és hozzáadott értéküket. A beszállítók csoportosan igényelhetnek támogatást az adott koordinátor szervezettel közösen, mikro- és kisvállalkozások esetében 50-500 millió forint, közép- és nagyvállalatok esetében 50-2000 millió forint, 35-50 százalékos támogatási intenzitással. 

A 35 milliárd forrású Élelmiszeripari Beszállító-fejlesztési Program (ÉLIP BFP) fő célja a Magyarországon működő élelmiszeripari, koordinátor jellegű funkciót is ellátó vállalkozások, jellemzően a kiskereskedelmi láncok, a vendéglátóipar HORECA (Hotels, Restaurants, Cafés) szegmensének, illetve a közétkeztetés gazdasági szereplői által támasztott igények és a hazai élelmiszeripari beszállítói képességek közötti különbségek áthidalásának támogatása.

2020. december 15-től indul az előzetes regisztráció az Élelmiszeripari Beszállító-fejlesztési Program iránt érdeklődő koordinátor szervezetek részére a Program végrehajtásáért felelős IFKA Közhasznú Nonprofit Kft. jelen honlapján. 2021. január 11-től a beszállítók, illetve potenciális beszállítók is megkezdheti az előzetes regisztrációt amely mindkét csoport számára 2021. február 28-án zárul. A beszállítói regisztrációt követően minden pályázónak hivatalosan is jelentkeznie kell a Programba való részvételre egy koordinátor szervezettel egyeztetett jövőbeli együttműködési beszállítói szándéknyilatkozattal. Az IFKA Nonprofit Kft. támogatásával ezt követően elkészítendő előzetes fejlesztési terv összeállítása utána támogatási kérelmek benyújtására 2021. március 9-től lesz lehetőségük a pályázóknak.

Az ÉLIP BFP költségvetési forrás, vissza nem térítendő forráskerete 35 Mrd Ft. A támogatás összege beszállító mikro- és kisvállalkozások esetében 50-500 millió Ft közötti, beszállító középvállalkozások és nagyvállalatok esetében 50-2000 millió Ft közötti, a támogatási intenzitás pedig legfeljebb 50%-os lehet.

A program célcsoportját képezik, az élelmiszeripari vállalkozások, valamint a primer, feldolgozást nem igénylő mezőgazdasági termékeket termelő, továbbá a halászati és akvakultúra termékek előállítását és/vagy feldolgozását végző kis- és középvállalkozások.

A támogatási forrás igénybe vehető: 

  • technológiafejlesztés,
  • információs technológia-fejlesztés;
  • kapcsolódó gyártási licenc és know-how beszerzések;
  • ingatlan építés, bővítés, átalakítás, korszerűsítés;
  • tanácsadási és képzési szolgáltatások igénybevételére;
  • megújuló energiaforrást hasznosító technológiák alkalmazására;
  • továbbá  a beszállítói státuszt fejlesztő beruházások, az élelmiszer kiskereskedelemben magasabb növekedési potenciállal rendelkező termékkörökhöz kapcsolódó beruházások, és a hazai beszállítók által jelenleg nem lefedett termékkörökben indított beruházások, igénybevételére egyaránt.

A program részletei ITT olvashatók.