Szeretettel meghívjuk a D-EMIND – Digitális vállalkozói gondolkodásmód népszerűsítése a felsőoktatásban nemzetközi együttműködés zárókonferenciára!
A Csongrád-Csanádi Kereskedelmi és Iparkamara az elmúlt években négy külföldi egyetemmel együttműködve innovatív módszereket fejlesztett a vállalkozói lét valós kihívásaira reflektálva. Az Erasmus+ Program támogatásával megvalósuló D-EMIND (2021-1-ES01-KA220-HED-000032185) nemzetközi együttműködés nemcsak az oktatási intézményeknek, hanem annál sokkal szélesebb körben, maguknak a fiataloknak, a velük foglalkozó szakembereknek és az érdeklődő vállalkozásoknak egyaránt kapcsolódási lehetőséget kínál.
Időpont: 2024. szeptember 25. (szerda) 9:30
Helyszín: CSKIK székház, Szeged, Párizsi krt. 8-12.
Jelentkezési határidő: 2024. szeptember 23.
Miért érdemes részt vennie a rendezvènyen?
A diákok és fiatalok:
- felmérhetik vállalkozói készségeiket és fejleszthetik azokat.
- hozzáférhetnek a D-EMIND platformhoz, ahol nemzetközi csapatok részeseként dolgozhatnak kihívásokon.
- megismerhetik online tartalmainkat, például a D-EMIND MOOC-ot és a kapcsolódó eszköztárat.
- Európa szerte diákokkal kapcsolódhatnak, egymástól és együtt tanulva.
- Kapcsolatot teremthetnek működő vállalkozásokkal.
A tanárok és szakemberek:
- megismerkedhetnek a vállalkozói készségek fejlesztésének új módszertanával.
- értékes ismereteket szerezhetnek az ATOM-modellről, amely a diákok innovációs és üzleti készségeinek fejlesztését szolgálja.
- megérthetik a kihívásalapú tanulás legnagyobb előnyeit.
- többet tudhatnak meg a tanár, mint facilitátor szerepéről az egész folyamatban.
- bővíthetik nemzetközi kapcsolataik körét Barcelonából, Aalborgból, Düsseldorfból és Leuven-Limburgból érkező egyetemi oktatókkal és szakemberekkel.
A vállalkozók:
- megismerhetik miként oldják meg problémáikat saját források befektetése nélkül.
- kiaknázhatják a nemzetközi csapatok szakmai tudását.
- bepillantást nyerhetnek az európai egyetemeken elérhető legújabb kutatások és technológiai fejlesztések eredményeire.
- kipróbálhatják magukat mentorként.
A D-EMIND projekt általában véve a kihívásokon alapuló tanulást és a vállalkozói gondolkodást népszerűsíti belga, dán, német, spanyol és magyar partnerek együttműködésében. A projekt célja az innovatív módszerek és a vállalkozói oktatás összekapcsolása, valamint a hallgatók felkészítése a határokat fizikailag és/vagy digitálisan átlépő munkahelyre, ezzel növelve képességüket az uniós és nemzetközi szinten való munkavégzésre.
A projektben kidolgozott eszközökön és módszertanokon túl egy, a diákoknak és az oktatóknak egyaránt szóló transzeurópai platformot is kifejlesztettünk, melyen a regisztrációt követően mindenki számára ingyenesen elérhetővé válik a kihívásokon alapuló tanulás és közös innovatív megoldások kidolgozásának lehetősége. Egymást támogatva és egymástól tanulva.
A platformon a hallgatók valós, a vállalkozások életében jelen lévő kihívásokkal szembesülnek, így a formális oktatás részeként együttműködnek külső szervezetekkel a kihívások megoldása érdekében. Ezáltal a felsőoktatási intézmények és egyéb szervezetek – vállalatok, közigazgatás, civil szervezetek stb. – közötti kapcsolatok is erősödnek, amely a vállalkozói tevékenység ösztönzésére irányuló új közös projektek megvalósítását is elősegítheti.
A téma és hasonló együttműködések iránt érdeklődőknek a kifejlesztett anyagok mellett a projekt közelgő zárókonferenciája is kiváló kapcsolódási lehetőséget kínál.
A rendezvény nyelve angol, melyhez tolmácsolás is biztosított.
A részvétel ingyenes, de előzetes regisztrációhoz kötött.
Regisztrációs űrlap: https://forms.gle/smBb9vKG4h6mY3QdA
Az eseményre várjuk a vállalkozókat, szakembereket és fiatalokat egyaránt. Nemzetközi szakértői csapat, kapcsolatépítési lehetőség és rengeteg hasznos információ várja Önt a kihívásalapú tanulás és a vállalkozói készségek fejlesztése kapcsán. A rendezvényen az alábbi partnerekkel találkozhat:
CRiEDO – Universitat Autònoma de Barcelona
University College of Northern Denmark
University College Leuven-Limburg
Hochschule Düsseldorf
Az esemény programja
A projekt részletes ismertetése(angol): https://www.demind.eu/
Elérhetőség további kérdés esetén: demind@cskik.hu