Nyolc évvel ezelőtt útjára indult a Vállalkozói Nap, amely mára már a vállalkozói közösség egyik kiemelkedő eseményévé vált. Célunk, hogy a résztvevő cégtulajdonosok és vezetők olyan impulzusokkal és kapcsolatokkal gazdagodjanak, amelyek elősegítik vállalkozásaik fejlődését. Az esemény keretében izgalmas előadások, kerekasztal-beszélgetések, JAM Session és kapcsolatépítő játékok várják Önöket, mindezt a Csongrád-Csanádi Kereskedelmi és Iparkamara és az Enterprise Europe Network szervezésében.
2024. november 28-án, Hálaadás napján Ön is részese lehet ennek a különleges rendezvénynek, ahol a folyamatos megújulás, a reziliencia és az új generációs megoldások állnak a középpontban. Az idei Vállalkozói Nap különösen izgalmas lehetőségeket tartogat, hiszen résztvevőink betekintést nyerhetnek a start-up-ok dinamikus világába, valamint megismerhetik számos nemzetközi cég sikerstratégiáit.
A rendezvényen hazai szakértők is megosztják értékes tapasztalataikat, felfedve a folyamatos megújulás titkait, amelyek segítik őket abban, hogy lépést tartsanak a versenytársakkal és a piaci igényekkel. Célunk, hogy a résztvevők újötletekkel és inspirációval távozzanak, amelyek segítségével továbbfejleszthetik vállalkozásaikat.
Másik főelőadónk Princz Andrea, tréner, tanácsadó, pszichológus. Több, mint 15 év multinacionális környezetben szerzett tapasztalata (Pöttyös, Nescafé, Nestlé), pszichológusként végzett munkája, illetve pedagógusként a Z generációval való oktatási élményei biztosítják, hogy a generációs kérdéskört kellően érzékenyen tudja megközelíteni és kulcs üzeneteit értően átadni. Célja, hogy támogassa a cégeket az új munkahelyi paradigmákra való átállásban, kiaknázva a generációs sokszínűségben rejlő lehetőségeket.
Az ő előadása során arra keressük a választ, hogyan találhatjuk meg vezetőként azt a frissességet és nyitottságot, amely segít összehangolni a különböző generációk igényeit a munkahelyen. Egy modern vállalat ereje ugyanis nemcsak az innovatív technológiában rejlik, hanem abban is, hogy képes hatékonyan együtt dolgozni az eltérő nézőpontokat, értékeket és tapasztalatokat hozó generációkkal. A munkahelyi közösségek sokfélesége óriási lehetőségeket kínál. A generációk különböző látásmódjai és készségei mind hozzá tudnak járulni egy szervezet sikeréhez, ha megfelelően kapcsolódnak egymáshoz. Az előadás során megvizsgáljuk, hogyan miből adódnak a generációk közötti különbségek, hogyan érhetjük el, hogy ezek erőforrássá váljanak, és milyen vezetői eszközökkel tudjuk támogatni az együttműködést.
Vendégeink már megszokhatták, hogy a felvezető előadásokat követően színes, interaktív Networking szünettel készülünk, ahol nem csak egymással hanem a nap szereplőivel is megismerkedhetnek résztvevőink.
A szünetet követően egy kerekasztal beszélgetésre kerül sor, ahol moderátorunk Bálint K. Gergő sikeresen megújuló, generációváltó vállalkozások vezetőivel beszélget. Gergő munkaeszköze a hangja, több mint 10 éve pedig az évről évre esküvőt szervező jegyespároktól kapja azt a fiatalos lendületet, ami alapján helyet foglalhat a kerekasztal beszélgetés vállalkozói között, ezúttal moderátorként.
Beszélgetőtársai lesznek:
- Major István, a SZEPLAST Zrt. cégvezetője
közgazdász végzettséggel rendelkezik, és korábban vállalatfinanszírozási területen, majd a start-up világban gyűjtött menedzsment tapasztalatokat - Andódi Gergely, a DOMI 87 Építőipari és Épületgépészeti Kft. ügyvezetője, pályafutását épületgépészeti szerelőként kezdte meg a DOMI 87 Kft.-nél, majd fokozatosan felfelé haladva töltött be különböző pozíciókat a cégnél. Ez alatt az időszak alatt Létesítményüzemeltető MSc. képzésben vett részt, melynek befejezése után kapta meg a főmérnöki munkakört. Jelenleg második éve végzi ügyvezetőként a vállalat operatív vezetését. Munkáját egy menedzsment támogatja, mely két főépítésvezetőből és egy főkönyvelő kollégából áll. Közös céljuk a vállalat generáció váltásának teljeskörű megvalósítása!
- Horváth Gábor, a Calendula Kft. ügyvezetője, közel 34 éve van jelen a kereskedelem világában. Pályája 1990-ben indult, amikor édesapja a ZÖLDÉRT Kertészeti áruházba vezette be, miután egyetemi felvételije nem sikerült. Bár ez eleinte átmeneti lépésnek tűnt, később hivatássá vált, és 1992-ben már a frissen alapított családi vállalkozásban, a Calendula Kft.-ben folytatta a szakma megismerését. Gábor lépésről lépésre járta végig a cég minden szintjét, raktárosként kezdve egészen az ügyvezetői pozícióig, és ezalatt szakmai elköteleződése egyre erősödött. Két diplomával is megerősítette tudását: gazdasági mérnökként és növényvédelmi szakmérnökként. Vezetése alatt a Calendula Kft. egy 3 fős mikrovállalkozásból 33 főt foglalkoztató kisvállalkozássá fejlődött, melyet ma már országosan is ismernek a gazdaboltos világban. 2020-ban a cég belépett az online térbe, elindítva a Parasztpláza webáruházat, mellyel a modern kereskedelemhez igazodva elérhetővé vált a szélesebb közönség számára is. Gábor különösen hálás azért, hogy mind a mai napig együtt dolgozhat a 80 éves édesapjával, és az idei évtől már a fia is erősíti a családi vállalkozást.
- Baranyi Istvánné Mariann, a Baranyi Hűtéstechnika Kft. ügyvezetője
Mariann már több mint 30 éve vállalkozó, férjével együtt több sikeres céget építettek fel. Zászlóshajójuk, a Baranyi Hűtéstechnika Kft., 1995 óta működik kiemelkedően. Az elmúlt években a generációváltás és az önjáró cég kialakítása lett számukra a fő irány. Két és fél év kitartó munka után mára elérték, hogy a cégük operatív szinten függetlenül működjön – mindezt egy 18 fős csapattal, ami ritka ilyen méretű vállalkozásoknál!
Végül, de nem utolsósorban az Networking ebédet követően elérkezünk a JAM Sessionhoz, ahol Palotás Sándor (Déli-Farm Kft.), kereskedelmi alelnök moderálásával különböző megoldandó helyzeteket vázolunk fel a résztvevőknek. Ők megosztják, hogy hogyan reagálnának egy adott szituációban, milyen javaslataik lennének, és természetesen szívesen fogadjuk a személyes, gyakorlati példákat és tapasztalatokat is.
Résztvevők:
- Gyimóthi László, Scolia Technologies Kft.
László 2015-ben villamosmérnökként végzett a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen, majd 2017-ben két társával alapította meg a Scolia Technologies Kft.-t azzal a céllal, hogy a darts játék világát új szintre emeljék. Első termékük, melyet kipróbálhatták anno a 3. Vállalkozói Nap résztvevői is, forradalmasította a fém nyilas darts játékot: egyedi képfeldolgozó technológiájával teljesen automatizálttá tette azt - ezzel elnyerték a Dél-alföldi Innovációs Díjat 2019-ben. Az innovatív megoldás nemcsak a professzionális versenyzők, de a hétköznapi játékosok számára is elérhetővé vált, amikor 2020-ban a cég bevezette a lakossági piacra szánt, megfizethető változatot. A Scolia Technologies gyors növekedésnek indult, és mára több mint 20 000 terméket értékesítettek világszerte. Termékeiket a világ legjobb darts játékosai is előszeretettel használják. - Gellért Ákos, Naturtex Kft.
Ákos, a Naturtex Kft. második generációs ügyvezetője, valamint a Csongrád-Csanádi Kereskedelmi és Iparkamara alelnöke. A Naturtex több mint három évtizedes múltra visszatekintve azon dolgozik, hogy vásárlói számára a pihentető alvás legmagasabb színvonalú élményét biztosítsa. A cég immár 12 éve folyamatosan Superbrands díjazott, és tagja a Magyar Szállodák és Éttermek Szövetségének is. A 100%-ban magyar tulajdonban lévő, családi vállalkozás a legkiválóbb alapanyagokat használva gyorsan és rugalmasan alkalmazkodik a magyar vevői igényekhez, így továbbra is kiemelkedő szereplője a hazai és nemzetközi piacnak.
|
A Vállalkozói Nap tehát nem csupán egy esemény, hanem egy olyan platform, ahol a tudásmegosztás, a kapcsolatok építése és az innováció találkozik. Ne hagyja ki ezt az egyedülálló lehetőséget, hogy Ön is részesévé váljon ennek a dinamikus közösségnek!
Az esemény 9.30. és 14.30. között kerül megrendezésre.
>>> Részletes programterv <<<
Várjuk Önöket sok szeretettel!